این فیلم‌های ترسناک براساس داستا‌ن‌های واقعی ساخته شده‌اند

0

به گزارش پارس دی ال به نقل از نقد فارسی :

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/8-3.jpg

فیلم هایی که بر اساس داستان های واقعی ساخته شده اند تاثیر بیشتری نسبت به فیلم های دیگر روی بیننده خود می گذارند و البته این تاثیر در فیلم های ترسناک چند برابر است.

بدونیم در این جا چند نمونه از این فیلم ها که بر اساس داستان های واقعی ساخته شده اند را معرفی کرده است.


The Serpent and the Rainbow (مار و رنگین کمان)

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/1-2.jpg

داستان فیلم: انسان شناسی از دانشگاه هاروارد به هائیتی می رود تا داروی اسرار آمیزی که عملکردهای روانی و حرکتی انسان ها را زیر و رو و آن ها را تبدیل به زامبی می کند پیدا کند.

داستان واقعی: این فیلم بر اساس کتاب مار و رنگین کمان دیویس وید ساخته شده است. دیویس با علمی آشنا می شود که تاریخ کشف آن به قرن های گذشته بر می گردد. او درباره تجربیاتی که با زامبی ها داشته می نویسد.


The Mothman Prophecies (پیشگویی های مرد شاهپرکی)

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/2-2.jpg

داستان فیلم: جان و همسرش ماری تصمیم می گیرند خانه بخرند و در مسیر بازگشت از خانه ای که برای خرید رفته بودند تصادف می کنند. ماری ادعا می کند که یک موجود عجیب دیده است.

داستان واقعی: این فیلم بر اساس کتاب جان کیل ساخته شده است. جان داستان های شاهدین مرد شاهپرکی را مطالعه کرده و تحقیقاتی در این زمینه انجام داده است. آخرین باری که مرد شاهپرکی دیده شد قبل از فرو ریختن پل نقره ای رودخانه اوهایو بود که کشته به جای گذاشت.


An American Haunting (جن زده آمریکایی)

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/4-1.jpg

داستان فیلم: خانواده جان خانواده نفرین شده ای هستند که توسط یک روح مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و از آن ها جان دخترشان را می خواهد.

داستان واقعی: ۳۵ کتاب درباره خانواده ای که توسط یک روح مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند نوشته شده است. خانواده جان بل که سال ها زندگی سختی را گذراندند و سرانجام جاندخترشان بتی بل را می گیرد. داستان این خانواده در تاریخ آمریکا ثبت شده است.


The Amityville Horror (وحشت در آمیتی ویل)

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/6-2.jpg

داستان فیلم: زوج جوانی با ۳ بچه به خانه جدیدی می روند. قیمت این خانه بسیار پایین است چون خانواده ای که قبلا در آن زندگی می کردند به طرز وحشتناکی مرده اند. اما آن ها این واقعیت را نمی دانستند. اتفاقات عجیبی در خانه می افتد مثل این که چیزی در این خانه مخفی شده باشد.

داستان واقعی: در ۱۳ نوامبر سال ۱۹۷۴ رونالد دیفیو پدر، مادر، دو خواهر و دو برادرش را می کشد. داستان های زیادی درباره این خانواده بر سر زبان ها می چرخد. دیفیو محکوم به حبس ابد می شود.


An American Crime (یک جنایت آمریکایی)

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/7-2.jpg

داستان فیلم: پدر و مادر سیلویا و جنی آن ها را برای پیدا کردن کار ترک می کنند و آن ها را در ازای پرداخت مبلغ هفته ای ۲۰ دلار به گرترود بانیزسکی زنی که با ۶ فرزند زندگی می کند می سپارند. وقتی ۲ هفته از پول خبری نمی شود گرتورد شروع به آزار و اذیت آن ها می کند.

داستان واقعی: قتل سیلویا لیکنز یکی از وحشتناک ترین قتل هایی بود که در ایالت ایندیانا رخ داد. بچه های گرتورد سیلیویا را به شدن می زدند. حقیقت تلخ داستان این جاست که تمام همسایه ها این موضوع را می دانستند اما هیچ کمکی به او نمی کردند.


Changeling (بچه اشتباهی)

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/8-3.jpg

داستان فیلم: بعد از ناپدید شدن والتر کولینز پلیس پسری را پیدا می کند اما مادرش متوجه می شود که او پسرش نیست. کریستین کاملا ناامید می شود و از روزنامه نگارها کمک می خواهد. اما دولت هیچ تمایلی به این مسئله نشان نمی دهد و تلاش هایش باعث می شود پلیس به او تهمت جنون بزند و به آسایشگاه روانی بفرستد.

داستان واقعی: chicken coop murders مجموعه قتل های زنجیره ای بود که در لس آنجلس در سال ۱۹۲۸ رخ داده است. قاتل اعضای بدن بچه هایی که می دزدید از بین می برد و بقایای اجساد را در مزرعه خاک می کرد. بعضی از اجساد قابل شناسایی بودند و یکی از آن ها جسد والتر کولینز شناخته شد.


منبع: بدونیم

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید