تلویزیون های QLED سامسونگ ؛ پیشتاز تلویزیون های بالارده بازار

0

پارس دی ال در اخبار تکنولوژی :

امروزه تلویزیون های بالارده ، حکم تخم طلایی بازار تلویزیون را در سراسر جهان دارند و تلویزیون های QLED سامسونگ در این بخش از بازار پیشتازی می‌کنند.

بازار جهانی تلویزیون اکنون بسیار بزرگ شده است. هر ساله تولیدکنندگان مختلف حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه تلویزیون در سراسر جهان تولید می‌کنند. هرچند تلویزیون های بالارده تنها پنج درصد (کمی بیش از ۱۰ میلیون دستگاه) از این حجم تولید را به خود اختصاص می‌دهند اما در عین حال این محصولات نقطه اصلی تمرکز تولیدکنندگان هستند.

به طور مثال وقتی اغلب تولیدکنندگان محصولات خود را در نمایشگاه CES، بزرگترین نمایشگاه لوازم الکترونیکی، معرفی می‌کنند، محصولات رده بالای بازار تلویزیون را برجسته‌تر می‌کنند. اما چرا تولیدکنندگان تلویزیون تا این حد بر سر بخشی کوچک از بازار رقابت می‌کنند؟

تلویزیون های بالارده، تخم طلایی بازار

هرچند تلویزیون های بالارده تنها پنج درصد از فروش جهانی را تشکیل می‌دهند اما برای بسیاری از تولیدکنندگان این محصولات حکم تخم طلایی بازار را دارند زیرا حدود ۲۰ درصد از کل درآمد و ۴۰ درصد از سود کلی را تشکیل می‌دهند. به عبارت دیگر، اگر تولیدکننده‌ای جایگاه خود را در حوزه تلویزیون های بالارده از دست بدهد، به احتمال زیاد کل بازار را از دست خواهد داد.

تلویزیون های QLED سامسونگ

تنها سه سال پیش، اکثر تلویزیون های بالارده بازار با قیمت‌هایی بیش از ۱۵۰۰ دلار عرضه می‌شدند اما امروزه و به دلیل همین رقابت شدید، قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و به راحتی می‌توان تلویزیون های بالارده‌ای با قیمت ۱۲۰۰ دلار را هم پیدا کرد. با این وجود هنوز هم تلویزیون های بالارده به صورت میانگین تا دو برابر گران‌تر از اغلب تلویزیون‌های بازار هستند.

پیشتازی تلویزیون های QLED سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس در چند سال گذشته جایگاه خود را به عنوان پیشگام تلویزیون های بالارده تثبیت کرده است. معرفی تلویزیون های QLED سامسونگ در مقام پرچمدار محصولات این برند در این حوزه نیز تاییدی دیگر بر این موقعیت برتر است.

شرکت سامسونگ سال گذشته ۴۷ درصد فروش تلویزیون های با قیمت بالای ۱۵۰۰ و ۴۸ درصد محصولات با قیمت بالای ۱۲۰۰ دلار را به خود اختصاص داد. به عبارت دیگر محصولات این شرکت نماینده نیمی از تلویزیون های بالارده موجود در بازار جهانی هستند.

به علاوه در سه ماهه اول امسال، سامسونگ توانست با فروش تلویزیون های QLED، سهم خود را از بازار تلویزیون‌های بالای ۱۵۰۰ دلار در آمریکا به رکورد ۶۰ درصد برساند که از مجموع سهم تمامی برندهای رقیب بیشتر است.

سامسونگ در بازار اروپا نیز جایگاه تثبیت شده‌ای داشته و توانست سهم خود را به ۴۰ درصد برساند. این شرکت همچنین موفق شد موقعیت خود در مقام تولیدکننده برتر تلویزیون های بالارده در چین، بزرگترین بازار جهان، مستحکم کند. در این بازار از هر ده تلویزیون بالارده‌ای که در سه ماهه اول امسال به فروش رسید، چهار دستگاه ساخت شرکت سامسونگ بود.

پاسخ دهید